Czy można pogodzić handmade i porządek?

Ostatnio bardzo modne ale też wdzięczne i czasami dochodowe hobby staje się coraz bardziej popularne. Jednak każdy kto chociaż raz zabrał się za robótki ręczne wie jak trudno utrzymać w ryzach materiały swojego hobby. Trzeba się wykazać kreatywnością nie tylko przy wyrobie rzeczy ale też przy ich przechowywaniu. Oto kilka porad jak cieszyć się swoim hobby bez uszczerbku dla domu.
1. Dekoracyjne nożyczki z ząbkami dają ładny efekt na papierze. Aby je naostrzyć przetnij kilka razy drobny papier ścierny lub folię aluminiową.
2. Cekiny, cyrkonie i koraliki aby nie wprowadzać nieporządku mogą zamieszkać w plastikowej kostkarce do lodu lub w zamykanym organizerze do leków.
3. Aby szpulki nici do maszyny nie rozwijały, można umieścić je w separatorach do paznokci.
4. Rozsypany brokat to nie koniec świata. Szybko posprzątasz go przy pomocy rolki do ubrań.
5. Każdy robiący na drutach wie, że spadające oczka to koszmar. Aby temu zapobiec odkładając druty nabij na końce korki do wina.
6. Do przechowywania wstążek przydadzą się opakowania to tic tac’ach. Używanie ich będzie łatwe, a nie będą się rozwijać.
7. Aby mulina nie plątała i nie rozwijała się nawiń ją na drewniane spinacze do bielizny. Koniec nici złap spinaczem.
8. Jeśli używasz więcej niż jednej włóczki na raz, aby się nie plątały włóż kłąbki do cedzaka a końce wyciągnij przez dziurki.
9. Zamiast wyrzucać stary segregator, wyjmij metalową część i zrób zamykany wieszak.
10. Na koniec porada jak ustrzec nożyce krawieckie przed innymi domownikami. Zawsze naostrzone kuszą by wykorzystywać je do innych celów. Zamknij uchwyty na kłódkę. To dość drastyczna metoda, ale inni szybciej poszukają nożyczek szkolnych niż klucza do kłódki.

One thought on “Czy można pogodzić handmade i porządek?

Dodaj komentarz

W górę